Грижа часто зустрічається серед людей будь-якого віку та статі, за статистикою ця проблема торкається 2-4% населення планети. Це випинання органів черевної порожнини її межі. Грижа на животі може бути вродженою та набутою, також виділяють первинні грижі та виникаючі після оперативних втручань у цій галузі.
При такому діагнозі, як грижа живота, операція є єдиним ефективним методом лікування, незалежно від локалізації проблеми. Операція грижі живота називається герніопластика. Вона може проводитись різними методиками, які підбираються залежно від характеру проблеми та індивідуальних особливостей організму людини.
Ціна операції з видалення грижі живота прямо залежить від обраного методу та масштабу проблеми: розміру грижі, наявності інших ускладнень.
На початковому етапі грижа може бути непомітною і не викликати дискомфорту. Але згодом вона збільшується у розмірах та прогресує. У міру її збільшення в грижовий мішок потрапляють частини різних органів черевної порожнини, найчастіше це кишечник, яєчники і т.д. Якщо не виправити проблему, грижні ворота можуть обмежувати ці органи. Це призводить до тяжких ускладнень, наприклад, кишкової непрохідності, утруднення кровообігу ущемленої частини органу і, як наслідок, некрозу. Тому, чим раніше буде проведено операцію, тим краще для пацієнта.
Герніопластика може бути:
Перший метод зазвичай використовується при невеликих грижах.
Використання сіток стало справжнім проривом і сьогодні цей метод є найефективнішим серед усіх існуючих. Сітки фіксуються різними способами, залежно від їх особливостей: пришиваються, закріплюються спеціальними скобами або взагалі не вимагають додаткової фіксації.
Матеріали, з якого виготовлені сітки, повністю сумісні з організмом людини. Через деякий час вони проростають сполучною тканиною. Використання імплантатів дозволяє знизити ризик рецидиву. Такий спосіб операції називають також метод Ліхтенштейна на честь хірурга, який її запропонував.
Також операції можуть бути відкритими або закритими. Відкриті операції проводяться зазвичай, у разі доступом до грижі здійснюється шляхом розрізів. Закриті операції проводяться лапароскопічно і малоінвазивними. У черевній порожнині створюються невеликі проколи, якими вводиться інструмент. Вибір методу залежить від розмірів грижі, її розташування та індивідуальних особливостей організму пацієнта.
Грижі, залежно від місця їх виникнення, поділяють на:
Видалення пахової грижі відбувається як за допомогою власних тканин, так і із застосуванням імплантату. Сітка може пришиватись для зміцнення черевної порожнини або пахвинного каналу, все залежить від особливостей захворювання. Видалення пахової грижі у Полтаві та області проводиться у нашій клініці «Арніка». Ціна операції залежатиме від обраного методу та складності проблеми. Пахвинна грижа після операції не турбує пацієнта. Зазвичай він перебуває у стаціонарі 1-2 дні.
При розширенні прямих м'язів черевної порожнини може виникнути грижа білої лінії живота. Вартість операції в Україні залежатиме від техніки її проведення. При невеликих розмірах можлива пластика з використанням власних тканин, у більш важких випадках застосовується сітка.
При післяопераційній грижі операція може проводитись за допомогою натяжної герніопластики, але тільки в тому випадку, якщо розмір дефекту не перевищує 5 см. В інших випадках обов'язкове застосування синтетичної сітки, що зводить ризик рецидиву практично до нуля.
Операції з видалення пупкової грижі проводяться за таким же принципом. Існує кілька технік проведення як натяжної, так і ненатяжної пластики.
Перед проведенням операції пацієнт повинен пройти повноцінне обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні дослідження, в деяких випадках КТ, електрокардіограма. Напередодні операції потрібно вживати лише легку їжу. Герніопластика проводиться натще, кишечник має бути порожнім.
Реабілітація після операції грижі живота передбачає носіння бандажу, обмеження фізичних навантажень та в деяких випадках спеціальну дієту. Все залежатиме від того, який вид грижі був діагностований та індивідуальних особливостей.
У клініці «Арніка» працюють досвідчені хірурги із сучасним підходом до лікування гриж, тому післяопераційний період наших пацієнтів проходить легко та без рецидивів. Точна ціна видалення грижі буде відома після приема у лікаря-хірурга. Щоб проконсультуватися з лікарем, запишіться до нас на прийом.