САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я Ліцензія МОЗ України АГ №598923 від 10.05.2012р.
м. Кременчук,
вул. Павлівська б.14

Ботулінотерапія

Ботулінотерапія

Ботулінотерапія – це сучасна ін'єкційна методика, що застосовується для корекції мімічних зморшок та коригування проблемних зон на обличчі. Використовуються такі препарати, як ботокс або диспорт. Застосування ін'єкцій ботоксу розгладжує зморшки шляхом розслаблення м'язів. При цьому живлення м'язових волокон зберігається.

Найширше застосування знайшов ботулотоксин типу А, ціна якого досить доступна, а ефект проявляє себе найкращим чином.

Речовина також використовується для інших цілей, наприклад, популярний ботулотоксин у неврології, а також у лікуванні гіпергідрозу. Ботулінотерапія знижує активність потових залоз, завдяки чому навіть разове застосування засобу дозволяє уповільнити потовиділення.

Основні показання

Ін'єкції ботулотоксину позбавляють таких проблем, як:

Як правило це викликають вікові зміни, але також можуть бути пов'язані з невралгічними захворюваннями. На прояв таких дефектів впливає багато факторів, тому процедура може проводитись пацієнтам різного віку.

Особливості процедури

Ботулінотерапія диспортом або ботоксом зазвичай використовується для корекції верхньої частини обличчя. У цій зоні ефект від процедури яскравіше виражений. У нижній частині результат не такий помітний, тому ін'єкції поєднуються з процедурами чи операціями.

Ботулотоксин А підходить для корекції динамічних і статичних зморшок. Динамічні виникають унаслідок роботи нашої міміки. Під час сміху, посмішки, інших проявів емоцій, м'язи обличчя скорочуються, і шкіра з часом покривається складками у певних місцях.

Статичні – це наслідок вікових змін. Шкіра стає менш еластичною і складки з'являються власними силами. Часто в такому випадку ботулінотерапію поєднують із різними методами хірургічного омолодження.

Оптимальний вік проведення таких маніпуляцій – 35-50 років. Однак все індивідуально, від особливостей шкіри, генетики, способу життя та інших факторів зморшки можуть виникати й раніше.

Протипоказання

На прийомі у косметолога фахівець не лише оцінює стан шкіри та ступінь проблеми, а й виявляє протипоказання. Уколи ботоксу не роблять:

Щоб виявити протипоказання у кожному окремому випадку, лікар збирає анамнез пацієнта та проводить особисту консультацію. На прийомі обов'язково необхідно повідомити спеціаліста про прийом антибіотиків або антикоагулянтів, якщо це має місце.

Також ботулінотерапія не проводиться при схильності до утворення синців, набряклості. Загалом методика вважається абсолютно безпечною для здорових людей.

З лікувальною метою ботулотоксин може застосовуватися з 9 років, тоді як «уколи краси» лікарі рекомендують робити не раніше 25 років, оскільки саме до цього віку тканини, що відповідають за міміку, ще формуються.

Є окрема категорія людей, на яких не діє ботулотоксин у будь-яких дозуваннях, оскільки у них відсутня чутливість до нього. Таких приблизно 5%.

Підготовка, проведення та реабілітація після ботулінотерапії

Незважаючи на те, що методика проста і безпечна, вона вимагає правильної підготовки та відновлення.

Підготовчий етап

Рекомендується для досягнення найкращих результатів за пару днів до процедури не вдаватися до зігріваючих СПА-процедур, а також виключити прийом алкоголю та важкі фізичні навантаження. Обов'язково потрібно сказати лікарю про прийом будь-яких препаратів, можливо, процедура буде проведена лише після закінчення курсу.

Проведення процедури

Ін'єкції проводяться амбулаторно, без анестезії. Препарат вводиться внутрішньом'язово, пацієнт при цьому перебуває у напівлежачому стані. Для введення ботулотоксину використовуються інсулінові голки – дуже тонкі, що не завдають больових відчуттів.

Загалом маніпуляції займають 10-20 хвилин. Час залежить від кількості зон, які потрібно опрацювати. Ціни уколів від зморшок також залежать від цього, оскільки на велику ділянку знадобиться більше препарату.

Відновлення

Як такої реабілітації ця процедура не має. Єдині рекомендації: протягом 4-5 годин не робити нахили і не лежати на боці, протягом 2 тижнів не вживати алкоголь, особливо якщо є схильність до набряку.

Відразу після процедури косметолог попросить пацієнта попрацювати м'язами, в які були зроблені ін'єкції, це необхідно для хорошого розподілу препарату та перевірки р.результату. Спочатку не рекомендується активно займатися спортом або відвідувати сауни та лазні.

Ефект від процедури

Результат можна оцінити відразу, але повноцінно він розкривається через 2-3 доби. Вже через два тижні зморшки повністю зникають.

Ефект тримається протягом 3-4 місяців. Залежно від індивідуальних особливостей організму пацієнта цей період може відрізнятися, трапляються випадки, коли результат затримується на півроку – 8 місяців.


Перелік послуг, що надаються