САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я Ліцензія МОЗ України АГ №598923 від 10.05.2012р.
м. Кременчук,
вул. Павлівська б.14

Гінекомастія (чоловіки)

Гінекомастія (чоловіки)

Гінекомастія – це збільшений обсяг грудної залози у чоловіків. Найчастіше вражає обидві залози, дуже рідко буває односторонньою. Це не самостійне захворювання, оскільки гінекомастія виникає на тлі інших проблем зі здоров'ям.

Бує 3-х видів: справжня гінекомастія, хибна гінекомастія (ліпомастія) та змішана. У першому випадку збільшується саме залозиста тканина, у другому – жирова, у третьому – обидва види тканин, з переважанням одного з них. Залежно від виду підбирається лікування.

Причини появи

Поява гінекомастії пов'язують із гормональними порушеннями в організмі: підвищенням рівня естрогенів та зниження вироблення тестостерону. Ці збої можуть бути викликані як природними причинами, і захворюваннями. Наприклад, у підлітковому віці може спостерігатися гінекомастія у хлопчиків.

Причиною розвитку гінекомастії можуть стати різні захворювання, пов'язані з гормональними збоями. Наприклад, пухлина надниркових залоз або яєчок, ожиріння, цукровий діабет. Прийом стероїдів також безпосередньо впливає це, як і шкідливі звички: алкоголь, куріння, вживання наркотиків. Ось чому така важлива діагностика гінекомастії – від цього залежить вибір способу лікування та його ефективність.

Діагностика

Якщо є ознаки гінекомастії у чоловіків, лікар збирає історію хвороби пацієнта і виявляє, чи не має хронічних захворювань, які можуть спричинити це. Проводиться УЗД грудних залоз або мамографія. Досліджується гормональний профіль. Показовою буде перевірка рівня тестостерону, естрадіолу, пролактину, ЛГ та ТТГ.

Якщо є небезпечні симптоми, такі як наявність ущільнень, виділення із сосків, збільшені лімфовузли в пахвовій западині, то для повноцінної діагностики необхідна буде консультація онколога та мамолога.

Точна діагностика гінекомастії у Полтавській області можлива у нашій клініці «Арніка». Наші відділення оснащені новим професійним обладнанням, а кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи можуть поставити безпомилковий діагноз.

Лікування

Залежно від того, як протікає гінекомастія, лікар може призначити різне лікування. Гінекомастія у підлітків ніякого втручання не вимагає, часто достатньо лише корекції дієти та способу життя, і після гормональної перебудови вона проходить самостійно. Не запущені випадки лікуються так само.

Лікування гінекомастії у чоловіків буває:

Ці методи застосовуються як у комбінації, так і окремо. Терапевтичне лікування включає прийом гормональних препаратів. Хірургічне передбачає проведення операції. Ціна операції з гінекомастії залежить від її виду та особливостей течії.

Оперативне лікування при гінекомастії проводиться у таких випадках:

  1. Терапевтичне лікування не дало ефекту.
  2. Тривалість симптомів (більше року).
  3. Занадто великі обсяги грудних залоз.
  4. Поява новоутворення.
  5. Інші ускладнення.
  6. Помітний косметичний дефект.

Протипоказання

Чоловікам із надмірною зайвою вагою, при загостренні хронічних захворювань або загалом незадовільному стані здоров'я, операція заборонена.

Реабілітація

Реабілітація відбувається індивідуально у кожної людини. В Арніку лікар пропише чіткий план реабілітації для конкретного випадку. Загалом, після операції гінекомастії у Кременчуці та Полтавській області, виписується низка антибактеріальних препаратів та засобів для зниження набряклості. Заборонено будь-які фізичні навантаження протягом 6 тижнів. Спочатку потрібно менше напружувати грудний відділ: не піднімати руки, не носити тяжкості, спати на спині. Весь реабілітаційний період слід носити компресійну білизну. З 2-3 тижні до реабілітації підключається масаж. Як його робити і коли починати розповість лікар. Синяки та набряклість проходять у середньому через 2-3 тижні після проведення операції. Зняття швів не потрібне. Стабілізація рубців відбувається протягом року.

Лікування гінекомастії в «Арніку»

Видалення гінекомастії у Полтаві та області у клініці «Арніка» може проводитись кількома методами. При істинній та змішаній гінекомастії проводиться мастектомія. При ліпомастії проводять ліпосакцію або підшкірне видалення жирової тканини (ліпектомія). На видалення гінекомастії ціна формується індивідуально, виходячи з виду, тяжкості проблеми та інших особливостей пацієнта. Тривалість операції у середньому становить 1-2 години. Загалом, у пацієнтів спостерігається позитивна динаміка до одужання та швидкого відновлення. Надалі необхідно проводити регулярні профілактичні огляди.


Перелік послуг, що надаються